„Šampión vín VITIS 2018„

0

Vážení priatelia

Obec Hájske sa stala členom OZ VITIS v roku 2015 a v roku 2018 má tú česť byť organizátorom a hostiteľom šiesteho ročníka výstavy najlepších vín  regiónu MAS VITIS s názvom „Šampión vín VITIS 2018 „.

Hovorí sa, že víno je staré ako ľudstvo samo. A dejiny tomu dávajú za pravdu. Podľa biblie vysadil prvé vinohrady sám praotec Noe na posvätnej hore Ararat a vyrobil prvé víno. Aj Homér písal, že k ľudskému šťastiu a k úsmevnej pohode patrí prestretý stôl, víno, priatelia a hudba.

Vinohradníci a vinári, ako aj všetci tí, ktorí hoci len príležitostne radi siahnu po pohári kvalitného vína sú ovplyvňovaní vinárskou tradíciou a kultúrou lokality, v ktorej žijú. Táto na nich priamo, či nepriamo pôsobí, vytvára spleť vzťahov a prejavuje sa aj na vkuse ľudí. Pestrosť pôdno-klimatických podmienok, dostupnosť širokého spektra odrôd aj meniaca sa vinárska móda a vkus spolu so zdokonaľovaním technológií vytvorili súčasný slovenský fenomén a túžbu zároveň – ochutnať z každého vinárskeho rožka troška. A vysoká kvalita regionálnych vín tomuto pozitívnemu trendu nahráva.

Víno sa stalo naším každodenným sprievodcom, slúži pri cirkevných obradoch, sprevádza nás pri životných jubileách, radostiach i smútku. A pretože je to najušľachtilejší nápoj, ktorý je človek schopný vyrobiť zaslúži si všetku našu úctu k práci, láske, trpezlivosti a času do neho vloženej.

Som presvedčený že víťazné vína z regiónu MAS VITIS 2018 sú schopne vyrovnať sa najlepším vínam na Slovensku a konkurovať aj vínam svetoznámych značiek.

 

Starosta obce Hájske
Jozef Matušica

Zdielať »

Komentovať

2 × two =