Výstava starodávnej keramiky a ručných prác

0

Okresná organizácia JDS Šaľa a miestna organizácia JDS Hájske usporiadali v nedeľu 22.9.2013 “Výstavu starodávnej keramiky a ručných prác” v kultúrnom dome v Hájskom.

A tak sme už v sobotu poprinášali keramiku, ktorú opatrujeme už celé desaťročia. Boli to rôzne šálky, krčiažky, taniere a misy rozmanitých tvarov a farieb. Ďalej obrusy s množstvom krásnych výšiviek, ktoré vytvorili ruky našich starých mám, našich mám, ale aj naše vlastné. Mali sme aj drevorezbárske práce a zaujímavé, milé drobnosti vytvorené z drôtu. Majiteľka týchto výrobkov nám predviedla svoje umenie a sami sme mali možnosť vyskúšať vlastnú šikovnosť.
Po prezretí vystavovaných prác nasledoval krátky kultúrny program a príhovor predsedkyni Okresnej organizácii JDS Márie Runákovej a starostu našej obce Jozefa Matušicu. V programe nás svojimi piesňami rozveselila spevácka skupina Hájčanka, členky JDS z Diakoviec a členky JDS z Močenku.
Potom sme si posedeli pri chutnom občerstvení a speve ľudových piesní. Aj počasie nám prialo a z hora sa na nás usmievalo slnečko. Len obyvateľom našej obce sa akosi nechcelo opustiť svoje príbytky, alebo mali zaujímavejší program. Pripravili sa o príjemné chvíle strávené s nami.
Sme radi, že sme vám umožnili popásť si oči na krásnych výtvoroch našich predkov, ale i súčastníkov.
Tešíme sa na podobné príjemné stretnutia s vami, všetkými!

Zdielať »

Komentovať

seventeen − 1 =