Navigácia
Úradná tabuľa
01.03.2024
Pozvánka na zastupiteľstvo

Starosta obce zvoláva 8. zasadanie obecného zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v utorok 05. marca 2024 o 19:00 hod. v Zelenom dome v Hájskom.

19.02.2024
Oznámenie o strategickom dokumente

Oznámenie o strategickom dokumente: "Program na zlepšenie kvality ovzdušia pre zónu Nitriansky kraj" Informovanie verejnosti

19.02.2024
Oznámenie o strategickom dokumente: ,,Program na zlepšenie kvality ovzdušia pre zónu Nitriansky kraj"

Obstarávateľ: Okresný úrad Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie Informovanie verejnosti

14.02.2024
OZNÁMENIE VEREJNÁ VYHLÁŠKA o začatí stavebného konania J. H. Baron a A. Baron

17.01.2024
Prerokovanie UP NK - oznam

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách.

Odoslaním súhlasíte so zasielaním mailov
Fotogaléria
Projekty
PROJEKT - Kultúrny domPredmetom projektu je zníženie energetickej náročnosti budovy kultúrneho domu v obci Hájske. technický stav budovy je nevyhovujúci, v dôsledku čoho je jej pravádzka náročná a spojená s vynakladaním vysokých objemov finančných prostriedkov na energie a údržbu. Neustále vynakladanie finančných prostriedkov na túto budovu neumožňuje obci realizovať ďalšie projektové zámery, ktorých realizácia je potrebná.

Projektová dokumentácia rieši zníženie energetickej náročnosti budovy prostredníctvom:
- zateplenia obvodového plášťa,
- zateplenia strešného plášťa,
- výmeny otvorených konštrukcií,
- výmeny svietidiel,
- výmeny ústredného kúrenia ako aj ďalšie stavebné úpravy a dokončovacie práce uvedené v projektovej dokumentácii a rozpočte projektu.

Predkladaným projektovým zámerom má obec snahu znížiť energetickú náročnosť budovy, vytvoriť kvalitné, príjemné a zdraviu prospešné prostredie a naplniť merateľné ukazovatele. Budova kultúrneho domu v súčasnosti nespĺňa predpoklady minimálnej požiadavky na energetickú hospodárnosť. Hlavným cieľom predpokladaného projektu je zníženie energetickej náročnosti v spomínanej budove.

Európsky fond redionálneho rozvoja schválil obci Hájske nenávratný finančný príspevok vo výške 266.730,14 EUR, pričom celkové opravnené výdavky projektu boli schválené vo výške 205 975,86 EUR.